Hakkında

Doç. Dr. Engin Köse

Detaylı bilgi için linki tıklayınız.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2009 yılında mezun oldu. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığını 2014 yılında İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tamamladı. Uzmanlık eğitimi sırasında Miami Üniversitesi Miller School of Medicine, Holtz Children’s Hospital’da observership programına katıldı. Uzmanlık eğitimini takiben 2015-2018 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Çocuk Beslenme ve Metabolizma Bölümünü tamamladı. Mecburi hizmetini İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi, Şanlıurfa Eğitim Araştırma Hastanesi ve Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tamamladı. Şu an Ankara Üniversitesi Çocuk Beslenme ve Metabolizma Bilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Pediatri ve doğuştan metabolik hastalıklar üzerine hem ulusal hem de uluslararası dergilerde 50’den fazla yayını ve 100’den fazla bildirisi mevcuttur.

Doğuştan metabolik hastalıklar, özellikle fenilketonüri, organik asidemiler, lizozomal depo bozuklukları ve dislipideminin klinik yönleriyle ilgilenmektedir. SSIEM ve Çocuk Beslenme ve Metabolizma Derneği üyesidir.